НовиниСвіт

Південнокорейські виробники акумуляторів врегулювали торговельну суперечку в США

Отже, Ford Motor F-150 та Volkswagen AG ID.4 не втратять постачальника батарей

Південнокорейські виробники акумуляторів для електромобілів SK Innovation і LG Energy Solution майже в останню хвилину досягли угоди по врегулюванню торгового спору в США.

Про деталі спору між компаніями і можливі наслідки вже писав Укравтопром.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Як повідомляється в спільній заяві двох компаній, SK Innovation погодилася виплатити LG Energy Solution (підрозділу LG Chem) суму в 2 трильйони корейських вон (близько $1,8 млрд). Оплата розділена порівну у вигляді готівкових коштів та ліцензійних відрахувань.

Ця угода дозволить SK Innovation уникнути 10-річної заборони на імпорт батарей в США і покладе край дворічному спору між двома компаніями. Заборона на імпорт погрожувала ускладнити випуск нового пікапа Ford Motor F-150 і позашляховика Volkswagen AG ID.4 – обидва електромобіля готуються до масового виробництва в наступному році і мають використовувати акумулятори, зібрані на заводі SK Innovation в штаті Джорджія.

Згідно із заявою, SK і LG також погодилися відкликати всі судові позови, подані в Південній Кореї і за кордоном. Більш того, компанії домовилися не здійснювати ніяких юридичних дій один проти одного протягом наступних 10 років.

«Ця угода є перемогою для американських робітників і американської автомобільної промисловості … Нам потрібен міцний, диверсифікований і стійкий ланцюжок поставок акумуляторних батарей для електромобілів в США», – заявив у неділю президент США Байден.

Таке рішення спору стало перемогою для Байдена, так як він зробив одним з головних своїх пріоритетів прискорення виробництва електромобілів і акумуляторів в США. Світова автомобільна промисловість в спішному порядку переходить на електротранспорт, і Байден запропонував витратити $174 млрд на збільшення їх продажів і розширення інфраструктури зарядки.

Back to top button