Новини

Первинний ринок вживаних автомобілів зростає

За даними асоціації “Укравтопром”, у жовтні в Україні на первинному ринку було зареєстровано 11 тис. 204 одиниці автотранспортних засобів. З них таких що були в експлуатації – 4 272 шт., або 38 відсотків.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Загальний обсяг первинних реєстрацій легкових автомобілів в жовтні становив 9 167 шт., з яких 34% (3 094 шт.) прийшлося на б/в авто, завезені в Україну. У порівнянні з показником жовтня минулого року первинний ринок секонд-хенду в цьому сегменті зріс на 82%, а відносно вересня цього року – на 13 відсотків.

Зростання первинних реєстрацій вживаних легкових автомобілів обумовлено набуттям чинності з 1 серпня поточного року Закону України “Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів”, яким встановлені нові, значно знижені ставки акцизного податку на імпортовані автомобілі, що були в користуванні. Якщо в період січень-серпень частка б/в авто на ринку становила менше 10%, то за вересень-жовтень ці автомобілі зайняли третину первинного ринку легкових автомобілів.

На первинному ринку комерційних автомобілів частка техніки, що використовувалася, в жовтні склала 62%. У кількісному вираженні це 1163 шт., що на 25% більше ніж в минулому місяці і на 25% менше ніж у жовтні минулого року.

В автобусному сегменті загальна кількість первинних реєстрацій за жовтень становив 155 шт., з них 15 шт. (10%) – автобуси з пробігом. Ринок б/в автобусів зменшився на 85% щодо жовтня минулого року і продемонстрував зростання на 36% відносно вересня ц.р.

Серед вживаних легкових автомобілів марки-лідери в жовтні ті самі, що і місяцем раніше – Volkswagen (564 шт.), Renault (545 шт.), Skoda (340 б/в автомобілів).

Марка Renault зберегла лідируючу позицію в комерційному сегменті (244 шт.), а Mercedes-Benz – в автобусному (8 шт.).

Back to top button