Новини

Первинний ринок автотранспорту – підсумки за 10 місяців

За 10 місяців в Україні було продано і вперше поставлено на облік ДАІ 133 703 одиниць автотранспортних засобів.

Найбільша кількість продажів за період з січня по жовтень була здійснена в легковому сегменті автомобільного ринку, де було зареєстровано 85 622 первинних продажів легкових автомобілів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

При цьому нових легкових автомобілів було продано 82 589 шт. або 96% від загальних первинних реєстрацій цього виду автотранспорту, а ввезених в Україну автомобілів з пробігом – 3 033 шт. або 4% відповідно.

Таким чином, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року ринок нових легкових авто зменшився на 54%, а первинні продажі імпортного секонд-хенду- на 59 відсотків.

Загальні первинні продажі комерційних автомобілів за десять місяців становили 45 990 шт.

З цієї кількості основну масу продажів сформували автомобілі, що були в експлуатації –40 216 шт. Частка нової техніки на первинному ринку комерційних автомобілів становила менше 13% – 5 774 шт.

Динаміка падіння продажів нових і тих, що були в експлуатації комерційних автомобілів в порівнянні з таким же періодом 2013 виявилася практично однаковою – 58 і 59 %% відповідно.

Первинний ринок автобусів закінчив десятимісячний період з результатом 2 091 автобус.

Частка нової техніки в цих продажах становила 74% (1 555 шт.), а автобусів, що були в експлуатації – відповідно 26% або 536 шт.

Зниження попиту не оминуло і цей сегмент автомобільного ринку. Порівняно з січнево-жовтневим результатом минулого року продажі нових автобусів впали на 39%, а імпортованих б/в автобусів – на 67 відсотків.

У підсумку можна констатувати, що за результатами десятимісячних продажів первинний ринок автотранспортних засобів України скоротився на 56% порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому продажі нового автотранспорту зменшилися на 54%, а первинна реалізація автотранспорту, що було в експлуатації – на 59 відсотків.

Back to top button