МоделіСвіт

Перевірка на міцність. Найнезвичайніший китайський автомобіль розбили у краш-тестах

Футуристичний електромобіль HiPhi X пройшов краш-тест за методикою C-NCAP. Він отримав п’ять зірок, проте виявився менш безпечним за Exeed VX, Li One та інші автомобілі його класу.

Краш-тест C-NCAP проходив у кілька етапів. У першому їх машини у сенсі відчували на міцність. Декільком HiPhi X мав ряд «аварій». З фронтальним зіткненням на швидкості 50 км/год автомобіль впорався непогано, набравши 18,6 бала з 20 можливих. Удар про 40-відсоткове перекриття на швидкості 64 км/год дався великому кросоверу не так легко – він набрав лише 17,6 балів із 20-ти. Той же Exeed VX з таким самим зіткненням впорався помітно краще, набравши на 1 бал більше. А ось із бічним ударом HiPhi X реабілітувався, набравши максимальні 20 балів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Перевірка на міцність. Найнезвичайніший китайський автомобіль розбили у краш-тестах

На другому етапі «на міцність» перевіряли вже потенційних пішоходів. За це випробування HiPhi X отримав 10,4 бала з 15-ти. Як і у випадку з Exeed VX, найнебезпечнішим вийшов удар головою об капот. Враховуючи розміри та вагу цього електромобіля (споряджена маса 2580 кг) – навряд чи оптимізувати безпеку пішоходів можна було краще.

Так чи інакше, на третьому етапі – перевірки активної безпеки – HiPhi X відігрався. Він показав ідеальні результати в автоматичному гальмуванні перед автомобілями та пішоходами.

У результаті HiPhi X набрав 88,2% з безпеки. Цей результат є добрим і відповідає п’ятизірковій оцінці. Проте дістатися до п’ятірки найбезпечніших «китайців» за версією C-NCAP кросоверові не вдалося. Нижче ви можете ознайомитись з відео краш-тесту.

Зазначимо, що краш-тест C-NCAP вийшов досить дорогим – у ході випробувань три HiPhi X зазнали сильних пошкоджень. Нагадаємо, що сам автомобіль у Піднебесній коштує 570-800 тисяч юанів і є одним із найдорожчих автомобілів китайського виробництва. Наведемо й інші параметри HiPhi X. Його габарити складають 5200 х 2062 х 1618 мм при колісній базі 3150 мм. У рух кросовер наводять електромотори сукупною потужністю 598 л. та крутним моментом 820 Нм. У листопаді продажі HiPhi X виросли на 51% порівняно з попереднім місяцем, досягнувши 763 автомобілів.

Back to top button