НовиниСвіт

Парк електромобілів виросте в десять разів в 2040 році і виробники електроніки вже до цього готуються

Автомобільна промисловість наближається до переломного моменту, коли на ринках країн з розвиненою економікою транспортні засоби будуть активно відмовлятися від двигунів внутрішнього згоряння. Виробників електроніки ця тенденція дуже хвилює, оскільки в електромобілі напівпровідникових компонентів вдвічі більше, ніж в машині з ДВЗ. Через десять років парк електромобілів збільшиться в десять разів.

Подібними прогнозами поділився в інтерв’ю сайту Nikkei Asian Review президент і керуючий директор виробника мікросхем Infineon в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні Чуа Чі Сон (Chua Chee Seong). За його словами, зараз частка електромобілів вимірюється кількома відсотками, але за найближчі два десятиліття чисельність їх парку збільшиться в десять разів.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Другий за величиною автовиробник, концерн Volkswagen, вже заявив про свої наміри збільшити частку електромобілів в структурі європейських продажів до 50% до 2030 року, інші учасники ринку теж ставлять перед собою амбітні цілі. Якщо в минулому році концерн Daimler розраховував збільшити частку електрифікованих автомобілів до 50% до 2030 року, то на цьому тижні один з найстаріших автовиробників заявив, що прискорить темпи переходу на електротягу, не називаючи конкретних цільових значень.

З приводу дефіциту компонентів представник Infineon заявив, що про покращення ситуації можна буде говорити через чотири або шість місяців, не раніше, оскільки така тривалість виробничого циклу. Навіть якщо основні гравці ринку зараз вкладуться в збільшення обсягів виробництва, ефект відчується до кінця поточного року, а то і до початку наступного. Будівництво нового підприємства в цій галузі зазвичай займає до двох років, як додав керівник підрозділу Infineon. Ця компанія збільшила суму капітальних витрат на цей рік приблизно на 10% до $1,9 млрд.

Source
3dnews.ru
Back to top button