Новини

Париж прагне стати нейтральним щодо викидів СО2

Міська рада Парижа в листопаді обговорить обмеження використання в столиці автомобілів з бензиновими двигунами, з посиланням на France Info пише інтернет видання «Ведомости».

Виключення бензинових машин з руху в місті стане одним із заходів екологічного плану 2020-2050 рр. для того, щоб Париж, як і більшість європейських міст, став нейтральним щодо викидів вуглекислого газу.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Тиск на дизельні машини вже почався з розширення зони обмеженого руху (ZCR), в якій забороняється використання найбільш забруднюючих атмосферу транспортних засобів. З 1 липня, на додаток до автомобілів старше 20 років, у ZCR заборонено рух у будні дні з 8:00 до 20:00 дизельних машин, зареєстрованих до 2001 р (екологічне маркування Crit’Air 5). За розрахунками агентства з контролю якості повітря Airparif, це обмеження дозволить скоротити в межах кільцевої Парижа викиди оксидів азоту на 15% і токсичних мікрочастинок на 8%.

Очікується, що з початку 2019 р заборона на поїздки по Парижу розшириться на дизельні автомобілі, зареєстровані до 2006 року (Crit’Air 4). Тепер же обмеження будуть поступово поширюватися і на бензинові автомобілі. Обмеження для машин з традиційними двигунами вводяться паралельно з програмами стимулювання покупки електромобілів, розширення мережі громадського транспорту, наприклад, будівництва навколо Парижа нових ліній автоматичного метро Grand Paris Express, і розвитку велосипедної інфраструктури. Зараз близько 60% парижан не мають власного автомобіля, і їх число збільшується.

Back to top button