Світ

Папа Римський пересів на водневий Toyota Mirai

Понтифік і раніше закликав звернути увагу на проблеми екології. Так що слова глави католицької церкви в підсумку не розходяться з ділом. У липні в Ватикан надійшла пара електричних Smart Forfour, а тепер ось гараж поповнила Toyota Mirai на паливних елементах.

Це один з двох особливих автомобілів, які побудували до візиту Папи Римського до Японії в листопаді 2019 року. Спеціальна Toyota Mirai (тепер уже минулого покоління) пофарбована в традиційний для папамобіль білосніжний колір. Дах над заднім диваном зрізана, натомість встановлено високий навіс, що дозволяє понтифіку спілкуватися з паствою стоячи, тримаючись за поручень. Та й взагалі кузов за центральними стійками серйозно перероблений: машина перевищує п’ять метрів в довжину і 2,7 – у висоту.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

До екологічну чистоту нового папамобіля питань начебто немає: вихлоп силової установки на паливних елементах – це водяна пара. Ось тільки як «пального» Mirai споживає водень. І як розповідають редактори італійської редакції Motor1, в Римі всього одна така заправка. Причому розташована вона в 15 км від Ватикану. Не дуже практично виходить.


Back to top button