Новини

ПАТ «ЗАЗ» адаптує виробництво до економічної ситуації в країні

Запорізький автомобілебудівний завод, що є найбільшим автовиробником України, адаптується до складних економічних умов в Україні, і скорочує виробництво в липні-серпні поточного року.

Останнім часом у ряді видань стала з’являтися інформація про Запорізький Автомобілебудівний Завод і стан справ на підприємстві, яка не має нічого спільного з реальністю. Так, було опубліковано інформацію про нібито зупинку виробництва на заводі, припинення існування заводу в найближчі місяці і масові скорочення персоналу заводу у зв’язку з цим.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Прес-служба ПАТ «ЗАЗ» повідомляє, що дана інформація є нічим іншим як вигадками ЗМІ, які не потрудилися звернутися до офіційних джерел інформації, і практикують у створенні новинних матеріалів використання чуток з «власних джерел», порушуючи, таким чином, основний принцип журналістики, а саме об’єктивність.

Вважаємо за необхідне повідомити, що в даний момент на Запорізькому автомобільному заводі виробництво автомобілів і автобусної техніки практично зупинено по ряду причин, які в сучасних умовах диктуються ринком. У ситуації, коли більш ніж у півтора рази девальвувала національна валюта, що призвело до зниження купівельної спроможності громадян України, коли в Східному регіоні фактично йде війна, повністю зупинені продажі в Луганській та Донецькій областях, в умовах обвалу продажів нових автомобілів на ринку України і фактично зупинки експортних поставок в РФ, виробляти автомобілі «на склад» нема економічної доцільності. Не йдеться про припинення існування Запорізького Автомобілебудівного Заводу як такого, а мова йде про необхідність скоротити обсяги виробництва у зв’язку з несприятливою ситуацією як в галузі так і в економіці країни в цілому. Як тільки ситуація в країні стабілізується обсяги виробництва будуть скориговані з умовами ринку і попиту.

Подібна практика, тимчасове скорочення виробництва автомобілів або ж повна зупинка виробництва у зв’язку з несприятливою ринковою ситуацією не є чимось унікальним чи екстраординарним. Так, в сусідній державі в першому півріччі зупиняли конвеєри багато світових автовиробників, які розмістили там своє виробництво. Приміром, виробничі лінії зупиняли шведські, американські та японські автовиробники, оскільки прогнози аналітиків ринку вказували на скорочення продажів у найближчій перспективі.

Що стосується кадрової політики, то в зв’язку із скороченням обсягів виробництва, що продиктовано ситуацією, що склалася, Запорізький Автомобілебудівний Завод був змушений відповідним чином адаптувати штат співробітників підприємства, які задіяні у виробничому процесі. Станом на початок року виробництво автомобілів на Запорізькому Автомобілебудівному Заводі забезпечувало близько 6000 співробітників. Зараз, з урахуванням непростої економічної ситуації ця цифра трохи зменшилася, щоб зберегти більшу частину робочих місць на заводі за рахунок скорочення надлишкового кадрового фонду. У зв’язку з цим інформація про нібито скорочення 21 000 осіб не тільки не відповідає дійсності, а і є вигадкою.

Що ж до перспектив Запорізького автомобілебудівного заводу в найближчому майбутньому, то ситуація в машинобудівній галузі, частиною якої є автомобільне виробництво, буде багато в чому залежати від стабілізації економічної та геополітичної ситуації. Країна, яка перебуває в стані неоголошеної війни, несе додаткове навантаження на бюджет, що не може позитивно впливати ні на економіку, ні на промисловість, що призводить до скорочення виробництва не тільки в автомобілебудуванні, але і в інших галузях. Сподіваємося, що в найближчому майбутньому в Україні настане мир, відновиться розвиток економіки, що дозволить створювати нові робочі місця, збільшити добробут і активізувати процеси інтеграції в світове співтовариство.

 

ДОВІДКА: ПАТ «Запорізький автомобільний завод» – єдине в Україні підприємство, яке володіє повним циклом виробництва легкових автомобілів, який включає штампування, зварювання, фарбування, обладнання кузова і складання автомобіля. На заводі створено і постійно удосконалюється якісно нове сучасне високотехнологічне виробництво, яке відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001 версії 2000 року, і здійснює значний внесок у розвиток державної економіки.

Back to top button