Моделі

Основа в Vivaro-e – паливні елементи в моторному відсіку, баки з воднем замість акумулятора

Рюссельсхайм. Сьогодні Бренд Opel представляє новий комерційний автомобіль з електричним приводом, який забезпечить мобільність з нульовим рівнем викидів, а також можливість повної заправки за кілька хвилин.

Зустрічайте фургон Opel Vivaro-e HYDROGEN – це Plug-in гібрид з електромотором, який може працювати на паливних елементах (FCEV). При цьому, для новинки потрібно всього три хвилини для повної заправки воднем: приблизно стільки ж часу потрібно для заправки звичайного дизельного або бензинового автомобіля. Разом з тим, фургон Opel Vivaro-e HYDROGEN пропонує вантажний відсік корисним об’ємом до 6,1 кубічних метрів (такий же, як у дизельних або акумуляторних електричних версій моделі Vivaro). А запас його ходу на одній повній заправці воднем перевищує 400 кілометрів (WLTP). Бренд Opel запропонує Vivaro-e HYDROGEN в двох варіантах по довжині кузова – 4,95 або 5,30 метра. Поставки перших автомобілів клієнтам-автопаркам в Європі стартують вже восени нинішнього року.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі
Основа в Vivaro-e – паливні елементи в моторному відсіку, баки з воднем замість акумулятора
HK0

Майкл Лошеллер (Michael Lohscheller), генеральний директор Бренду Opel, зазначив: «Водень може стати центральним елементом високоефективної енергетичної системи майбутнього, вільної від видобування палива. Ми володіємо більш, ніж 20-річним досвідом в області створення автомобільної техніки на водневих паливних елементах. І можу з упевненістю заявити, що сьогодні навряд чи знайдеться інша силова установка в світі, яка поєднує в собі нульовий рівень викидів вихлопних газів, великий запас ходу, а також час повної перезаправлення всього три хвилини».

Переваги концепції гібрида на паливних елементах: ефективність і довговічність в роботі, оптимальні вантажні можливості

Основа в Vivaro-e – паливні елементи в моторному відсіку, баки з воднем замість акумулятора

Новий водневий автомобіль на паливних елементних (FCEV) побудований на основі вже існуючого електромобіля Opel Vivaro-e в варіанті фургона з двома бічними дверима. Концепція Plug-in гібридного автомобіля з паливними елементамиу випадку з фургоном Opel Vivaro-e HYDROGEN має на увазі можливість інтеграції всієї системи паливних елементів і тягового електродвигуна під капотом серійного електромобіля. У той же час, великий тяговий акумулятор електромобіля Opel Vivaro-e був замінений трьома баками з воднем (працюють з тиском до 700 бар). Ці циліндричні балони виконані з вуглецевого волокна, їх можна заповнити за всього за три хвилини і швидко отримати запас ходу більше 400 км. У підсумку, завдяки продуманій компоновці, електрична версія фургона Opel Vivaro-e перетворилася в Plug-in гібрид на паливних елементах. Причому це вдалося зробити без будь-яких змін кузова і без впливу на вантажні можливості: корисний об’єм становить від 5,3 до 6,1 куб. м, вантажопідйомність досягає 1 100 кг.

Комерційний фургон Opel Vivaro-e HYDROGEN з паливними елементами потужністю 45 кВт здатний генерувати потужність, достатню для безперервного руху по шосе. У той же час, тяговий акумулятор типу «Літій-Іон» ємністю 10,5 кВтг, розташований під передніми сидіннями, забезпечує запас потужності при необхідності динамічних прискорень – наприклад, під час початку руху або при обгонах. Оскільки акумуляторна батарея покриває потребу в енергії для таких ситуацій, паливні елементи можуть постійно працювати в оптимальних умовах, не переходячи в екстрені режими підвищеної потужності. Також тяговий акумулятор забезпечує накопичення енергії під час рекуперації та уповільнення автомобіля. А можливість підключення до мережі дає можливість заряджати тяговий акумулятор від зовнішнього джерела (звичайної побутової розетки або спеціальної зарядної станції), забезпечуючи до 50 км запасу ходу тільки на електротязі.

Основа в Vivaro-e – паливні елементи в моторному відсіку, баки з воднем замість акумулятора

Фургон Opel Vivaro-e HYDROGEN буде вироблятися підрозділом Opel Special Vehicles (OSV) в місті Рюссельсхаймі. Глобальний «Центр розвитку водневих автомобілів і паливних елементів» (Competence Centre for Hydrogen and Fuel Cells) материнського концерну Stellantis також знаходиться в рідному місті Бренду Opel.

Новинка Opel Vivaro-e HYDROGEN дополнит линейку моделей Vivaro-e и Combo-e, как новейших представителей семейства полностью электрифицированных коммерческих автомобилей Бренда. Следующая новая модель – флагманский электрический фургон Opel Movano-e – поступит в продажу также совсем скоро, на протяжении 2021 года. А это означает, что к концу нынешнего года вся гамма коммерчески автомобилей Бренда будет полностью электрифицирована. В целом, уже к концу 2024 году Бренд Opel предложит электрифицированные версии для всех своих легковых и коммерческих автомобилей.

Основа в Vivaro-e – паливні елементи в моторному відсіку, баки з воднем замість акумулятора
Opel Vivaro mit Wasserstoff-Antrieb

На офіційному сайті Opel в Україні ви можете дізнатися більше про актуальну модельну лінійку комерційних автомобілів Бренду – впевнені, що кожен клієнт знайде оптимальний автомобіль під свої запити!

Back to top button