«Онэксим» відмовився від ё-мобіля

Проект гібридного ё-мобіля, який обіцяли представити в 2015 році, закритий. Група «Онэксим», що займалася проектуванням новинки, передала всі розробки державному Науково-дослідному автомобільному і автомоторний інституту НАМИ за один євро і має намір продати цеху в Санкт-Петербурзі. Рішення в компанії пояснили різким зростанням цін на обладнання через ослаблення рубля і спадом авторинку.

У НАМИ за символічні € 1 була передана вся конструкторська документація і виняткові права на ноу-хау з розробки кузова і шасі автомобіля.

У грудні 2010 року глава «Онэксима» (володіє 49 % «Ё-Авто») Михайло Прохоров представив три діючих зразка гібридного автомобіля, що отримав назву «Ё-мобіль» – хетчбек, фургон і крос-купе. Про розробку проекту «народного автомобіля» бізнесмен заявив ще на початку 2010 року. Планувалося, що паливом для автомобіля служитиме бензин або газ, а разом з двигуном внутрішнього згоряння будуть працювати і електромотори. Вартість «Ё-мобіля» повинна була скласти 350-450 тисяч рублів.

Однак, у зв’язку із зростанням витрат проект став фактично нерентабельний, і передача технологій державі залишилася найбільш прийнятним варіантом, оскільки по ходу роботи виникало багато поточних непередбачених проблем. У підсумку ціна ё-мобіля могла вирости аж до мільйона рублів, що в цілому змінювало концепцію доступного вітчизняного автомобіля.