Новини

Новий китайський бренд дебютував з електричними купе і кросовером

Концепти Voyah iFree і i-Land обіцяють стати серійними

З високою часткою ймовірності ви ніколи не чули про китайську марку Voyah. Не дивуйтеся, вона з’явилася тільки цього літа в якості люксового бренду для досить знайомою корпорації Dongfeng Motors.

На Пекінському автосалоні Voyah представила відразу дві машини і обидві – електромобілі. Перший – це електричний кросовер Voyah iFree. Судячи з усього, машина близька за габаритами до Tesla Model Y. Про неї поки відомо тільки те, що автомобіль побудований на новій архітектурі, спеціально розробленої корпорацією Dongfeng для електричних машин.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Цікаво, що дизайн кросовера китайці створювали самостійно. Вийшло і правда самобутньо. За словами творців, вони надихалися образами з традиційної китайської міфології, зокрема рибою Кунь і її дочкою, гігантської птахом Пен. Крила останньої в міфах описуються схожими на хмари, ймовірно тому кросовер пофарбували в димчастий сірий колір.

Купе i-Land знавцям автомобілів може здатися знайомим. Його зробило кузовне ательє Italdesign, яке входить в групу Volkswagen. Причому «зробило» – це голосно сказано. Фактично італійці адаптували під китайську марку власний концепт DaVinci, показаний в 2019 році на Женевському автосалоні.

Але якщо в Женеві купе було не більше ніж рекламним втіленням дизайнерських можливостей компанії Italdesign, але в Пекіні Voyah i-Land є вже передсерійним зразком. У компанії відмовляються назвати терміни початку його виробництва, але стверджують, що машина обов’язково з’явиться і буде оснащуватися автопілотом не нижче третього рівня.

Back to top button