Новини

Норвегія замислилась про відмову пільг для електрокарів

Не секрет, що Норвегія є однією з найпривабливіших в Європі країною, яка надає «смачні» умови для власників електромобілів і гібридів. Однак норвезька влада прийшла до висновку, що трохи перестаралася з бонусами.

Останні кілька років продажі електричних машин зростали потужними темпами. Саме в Норвегії вперше в історії світового автопрому найпопулярнішим автомобілем був визнаний седан з електромотором – Tesla Model S. І саме Норвегію називає Nissan одним з найвигідніших ринків для свого електрохетчбека Leaf: з 2011 року японці продали там більше 15 000 “ліфів”.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

У Норвегії ринок електромобілів і гібридів оцінюється в 15% від загального числа продажів на рік, хоча в березні це число досягло 26%. Популярність екологічного транспорту в цій країні пояснюється привабливими умовами володіння. Крім істотної субсидії на покупку і податкових пільг власники електромобілів отримують безкоштовний доступ на смуги для громадського транспорту, муніципальні парковки, платні дороги тощо.

Зараз Норвегія опинилась за півкроку від досягнення обчисленої статистиками 50-тисячного межі для електромобілів і гібридів. Раніше передбачалося, що цього обмеження країна, де проживає всього близько 5 млн осіб, досягне лише в 2017 році. Тепер же екологічного транспорту стало так багато, що він дуже скоро почне заважати сам собі. За даними порталу Hybrid Cars, вже цього тижня число зареєстрованих в Норвегії електромобілів і гібридів досягло 49750 одиниць.

Тепер влада Норвегії стурбована створенням нового плану дій, який мають оприлюднити у травні.


Back to top button