Новини

Норвегія передумала забороняти автомобілі з ДВЗ

Влада Норвегії не збирається приймати законопроект, згідно з яким в країні з 2025 року буде заборонена їзда на автомобілях з бензиновими або дизельними двигунами, повідомляє про це “Автостат”.

У червні норвезькі ЗМІ повідомили, що ініціатива щодо заборони використання машин зі стандартними ДВЗ активно обговорюється членами чотирьох політичних партій і що законопроект може бути прийнятий «з високим ступенем ймовірності».

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Однак представник Міністерства транспорту Норвегії заявив, що у керівництва країни немає планів по введенню будь-яких подібних заборон. «Уряд збирається сприяти поширенню екологічно чистих машин за допомогою пряника, а не батога».

На думку чиновника, автомобілі з новими видами силових установок поступово самі витіснять транспортні засоби з двигунами на викопному паливі, тому ніяких заборон вводити не потрібно.

На даний момент близько чверті продажів всіх машин в Норвегії припадає на автомобілі з водневими або електричними силовими установками. Навесні скандинавська держава стала четвертою в світі країною, де офіційно зареєстровано понад 100 тисяч електрокарів і гібридів, що підключаються.

Власники «зелених» автомобілів в Норвегії звільняються від податку на покупку і реєстрацію транспортного засобу. Крім цього, вони мають право на безкоштовне паркування, пересування по смугах для громадського транспорту, а також на безкоштовне використання мережі зарядних станцій.

Back to top button