НовиниСвіт

Норвегія може ввести новий податок на розкішні електрокари

У країні в наступному складі уряду, як очікується, буде лівоцентристська союз. Його лідером є кандидат від партії праці, яка пообіцяла ввести диференційовану систему оподаткування для дорогих електромобілів. Хоча повністю електричні транспортні засоби як і раніше не будуть обкладатися податком на перші 600 000 норвезьких крон або 70 000 доларів, будь-яка сума понад цього буде обкладатися податком в розмірі 25%, повідомляє carsweek.

Наприклад, Porsche Taycan, вартість якого починається із 777 000 норвезьких крон або 90 600 доларів, місцевим автомобілістам коштуватиме 44 250 норвезьких крон або 5 200 доларів у вигляді податків. Лейбористська партія заявляє, що ця політика заснована на почутті справедливості.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Багато хто називає це податком на розкіш, і це аж ніяк не унікальне явище. Інші країни з менш агресивною політикою в області електромобілів, такі як Канада, пропонують великі субсидії на менш дорогі електромобілі.

Ідея виникла після публікації статті Міжнародного валютного фонду, в якій стверджувалося, що пора додати податок на дорогі електромобілі в країні. Також в ній зазначлось, що повне звільнення Норвегії від податків обійшлося уряду в 2,24 млрд доларів. А кошти, зібрані за рахунок податку на розкіш, можна направити на інші природоохоронні заходи.

Однак Норвезька асоціація електромобілів стверджує, що зараз невідповідний час для того, щоб втручатися в одну екологічну політику (податкові пільги на електромобілі) на користь іншої, результати якої невідомі.

Source
autosite.ua
Back to top button