Світ

Nissan і Toyota вимагають компенсації від Великобританії за Brexit без угоди

Японські автокомпанії вимагають від уряду компенсації тарифних витрат, якщо Великобританія і ЄС не можуть домовитися про угоду про вільну торгівлю

Японські виробники Nissan і Toyota зажадали, щоб уряд Великобританії відшкодувала їм тарифні витрати, якщо Великобританія не зможе домовитися про угоду по Brexit з Європейським союзом (ЄС).

Як вперше повідомило ділове видання Nikkei Asia, компанії готуються до введення 10% -ного тарифу на автомобілі, що експортуються з Великобританії в ЄС, який може вступити в силу з 1 січня 2021 року. Якщо такі ринкові умови дійсно виникнуть, автовиробники хочуть, щоб уряд Великобританії взяв на себе основну частину тарифних витрат.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Обидві компанії виробляють автомобілі в Великобританії: Toyota випускає Corolla, а також має спільне підприємство Suzuki Swace на своєму заводі Motor Manufacturing у Бурнастоне, Дербішир. Його річна виробнича потужність становить 180 000 автомобілів.

Завод Nissan в Сандерленді більше за розміром, він здатний виробляти 500 000 автомобілів в рік. В даний час він виробляє Juke, Leaf і Qashqai для поставок в основному до Великобританії і Європи і є найбільшим автомобільним заводом Великобританії. Також є завод Honda в Суїндоне, але він завод буде закритий в наступному році.

Минулого місяця організації, що представляють автомобільну промисловість в Великобританії і Європі, закликали обидві сторони терміново узгодити угоду про вільну торгівлю. Експерти попереджали, що, якщо цього не зробити, це може коштувати автомобільному сектору 110 мільярдів євро втраченої торгівлі за п’ятирічний період.

Тарифи Світової організації торгівлі, які будуть введені в разі Brexit без угоди, додадуть 10% до вартості автомобіля і до 22% для великих вантажівок і фургонів.


Back to top button