Nissan і Mitsubishi планують випустити бюджетний електромобіль

Японські автовиробники Nissan Motor і Mitsubishi Motors в результаті співпраці планують створити електромобілі з низькою вартістю. Планується, що випуск першого з них буде здійснено приблизно через 2 роки.

Компаніями Nissan і Mitsubishi було створено спільне підприємство з метою розробки електричних транспортних засобів. Партнери мають намір в 2016 фінансовому році, який почнеться в місяці березні 2016 року, випустити перший електрокар, вартість якого становитиме 1,5 мільйона ієн, що в перерахунку на долари становить суму в розмірі близько 14,5 тисяч. Планується, що перший бюджетний електрокар матиме максимальний запас ходу в 200 кілометрів. Також є відомості про те, що автомобіль буде компактного розміру, як Mitsubishi i-MiEV і Nissan Leaf. Інші подробиці проекту поки не розголошуються.

З моменту випуску Leaf, що стався в 2010 році, компанією Nissan на світових ринках були продані близько 124 тисячі автомобілів, які приводяться в рух виключно завдяки електромотору. В Японії найдешевшим електричним автомобілем прийнято вважати модель i-MiEV, випущену в 2009 році. Вартість даної моделі становить близько 2,52 мільйона ієн, що в перерахунку на долари становить 24,3 тисячі, проте за рахунок державного субсидування у японців є можливість придбання автомобіля за 1,78 мільйона ієн (близько 17 160 доларів).