НовиниСвіт

Nio призупиняє складання електромобілів через нестачу мікросхем

Китайська компанія з виробництва електромобілів Nio через дефіцит напівпровідників тимчасово призупинила роботу на заводі, який вона ділить з державним автомобілебудівним підприємством JAC Motors в Хефей. Зупинка лінії триватиме п’ять днів з 29 березня по 2 квітня.

Автовиробник зменшив прогнозний обсяг виробництва на перший квартал приблизно до 19,5 тис. автомобілів проти запланованих 20,5 тис. шт.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Nio виготовляє кросовери ES6, ES8 і з лютого цього року купе EC6 в Центрі перспективного виробництва JAC NIO, що входить до складу заводу JAC Motors, в рамках партнерської угоди, укладеної у 2016 році.

Nio також створює концепт Eve, спортивний автомобіль EP9 і гоночний автомобіль Formula E.

Nio призупиняє складання електромобілів через нестачу мікросхем

На початку березня цього року JAC Motors і Nio розширили своє партнерство в Хефей, оголосивши про створення спільного підприємства з виробництва інтелектуальних електромобілів і запчастин. Нова угода ще не підписана, але її робоча назва – Jianglai Advanced Manufacturing Technology. У новому підприємстві JAC отримає 51% акцій, а Nio – 49%.

У 2020 році Nio поставила на ринок близько 44 тис. електромобілів, що вдвічі більше, ніж у попередньому році.

Нагадаємо, зростання попиту на високопродуктивні комп’ютери в пандемію, коли більшість людей перейшли на дистанційну роботу, спровокував дефіцит чіпів в інших галузях виробництва. Великі світові виробники техніки і цілі галузі зіткнулися з проблемами в постачаннях – зокрема, через брак напівпровідників відбуваються збої у роботі автомобільних заводів.

Back to top button