Світ

Німецько-китайський виробник оголосив про банкрутство

Бренд Borgward, що має більш ніж сторічну історію, збанкрутує після того, як виявиться, що він не цікавить ні покупців, ні інвесторів. З цією метою Borgward Auto, яка значною мірою належить китайській компанії UCAR, проходитиме процедуру банкрутства та ліквідації, повідомляють місцеві ЗМІ.

Відповідну заяву вже подано до суду в Пекіні, про рішення буде оголошено на початку липня. Причина – серйозне падіння продажів – після 2019 року. Borgward досягла рекордних 54 500 проданих автомобілів, після чого пандемія погубила UCAR і сам бренд. Так, 2020 року продажі впали на 84% — до 8740 одиниць.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Borgward була заснована в Німеччині в 1919 році, чергуючи злети і падіння, щоб збанкрутувати в 1961 році. Через півстоліття бренд був відроджений Крістіаном Боргвардом, онуком засновника Карла Боргварда, а в 2014 році компанію придбала пекінська група Foton Motor Group за 5 мільйонів євро. У 2016 році на світ з’явилося первісток «дітища» відродженої марки — кросовер Borgward BX7 (на фото вище), продаж якого досяг піка в 6000 одиниць на місяць. Проте наступного року інтерес покупців почав знижуватися.

Німецько-китайський виробник оголосив про банкрутство

Наступні два позашляховики також зазнали невдачі, що спонукало Foton шукати покупця для збиткового бренду. Його знайшли в 2019 році, коли 67% активів Borgward купила інша китайська компанія – UCAR, що спеціалізується на оренді автомобілів, таксі та автокредитуванні.

Під крило нового власника Borgward випустила свою останню модель – компактний кросовер BX3 (на другому фото), який продається за доступною ціною. І йому не вдалося допомогти, і згодом компанія увійде до історії.

Back to top button