Світ

Німецькі екологи подали позови проти BMW і Mercedes-Benz

Організація Deutsche Umwelthilfe вимагає від автомобілебудівників провести перетворення з урахуванням захисту клімату і відмовитися до 2030 року від двигунів внутрішнього згоряння.

Mercedes-Benz в найближчі роки відмовитися від двигунів внутрішнього згоряння. У понеділок, 20 вересня, були подані відповідні позови в земельні суди в Мюнхені та Штутгарті, повідомила 21 вересня природоохоронна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH).

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Активісти закликали автомобілебудівні компанії провести перетворення з урахуванням захисту клімату, особливо радикально скоротити викиди CO₂ автомобілями відповідно до норм Паризького кліматичної угоди і закону про захист клімату в Німеччині. Крім того, до 2030 року компанії повинні відмовитися від продажів автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, вважає DUH.

Екологи розраховують на суди у 2022 році

Раніше екологи зажадали від обох компаній до 20 вересня подати заяви про припинення протиправних дій. Концерн BMW повідомив агентству dpa, що у відповідь на запит екологічної організації вже відкинув вимоги DUH. Рішення про те, як досягти цілей щодо захисту клімату, приймають парламенти, вказав він далі.

Представник Mercedes-Benz, дочірньої компанії концерну Daimler, теж повідомив про відповідь на запит екологів. У ньому говориться, що Mercedes-Benz “вже давно чітко заявив про перетворення з метою виключити негативний вплив на клімат”. У свою чергу адвокат DUH Ремо Клінгер (Remo Klinger) зазначив, що екологи очікували подібних відповідей і тепер впевнені, що в наступному році почнуться судові процеси. Крім того він повідомив про швидку подачі аналогічного позову проти енергетичного концерну Wintershall.

Деякі німецькі автомобілебудівники, в тому числі Volkswagen і Audi, вже оголосили про намір відмовитися в перспективі від двигунів внутрішнього згоряння і випускати тільки електроавтомобілі.

Back to top button