Технології

Німеччина вводить спеціальні камери для водіїв, що тримають смартфон

Влада Німеччини впроваджує нову технологію камер, щоб стежити за тим, чи використовують водії смертних за кермом. Офіційні дані показують, що у 2021 році в країні зареєстровано 1001 аварію, спричинену відволіканням уваги водія через використання мобільного телефону. І нова технологія має вирішити цю проблему, вважають ЗМІ країни.

«Використовуючи нову камеру, ми очікуємо на подальше підвищення безпеки дорожнього руху. Використання смартфона за кермом стає дедалі небезпечнішим, і заходи необхідно вживати швидко», — заявив міністр внутрішніх справ Роже Левенц.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

За інформацією, технологія працює так само, як і звичайна камера контролю швидкості, але замість фотографування реєстраційного номера автомобіля вона робить знімок через лобове скло. Інтелектуальне програмне забезпечення сканує положення руки водія і тримає він пристрій. Підозрювальні положення рук будуть сфотографовані, і фотографія буде оцінена спеціально навченим персоналом.

Перший тестовий прототип нової камери вже експлуатується на дорогах землі Рейнланд-Пфальц у Німеччині і за одну годину зафіксував 10 порушників. Система буде запущена 1 червня у рамках щоквартального проекту у Трірі та Майнці, після чого фотографії будуть вивчені, і співробітники вирішать, чи слід розширювати її в інші області.

Передбачений штраф для порушників становить 100 євро та конфіскація буклету. Поліція заявляє, що мета програми – не збирати гроші з водіїв, а змусити їх перестати користуватися смартфонами за кермом.

В інших частинах світу камери також використовують для захоплення людей, які відволікаються під час водіння. У Новому Південному Уельсі (Австралія) такі пристрої експлуатуються з 2019 року, а пізніше були впроваджені поліцією в Нідерландах, які досі були єдиною європейською країною, яка використовує цю технологію. Влада Німеччини заявляє, що камера не розпізнає обличчя, а дані водіїв надійно захищені.

Back to top button