Новини

Ніколя Мор планує вивести АВТОВАЗ в плюс уже до 2018 року

АВТОВАЗ розраховує вийти на беззбиткову роботу в 2018 році, чому повинен допомогти запуск нових моделей LADA, зниження собівартості виробництва і, звичайно, стабільна ситуація на авторинку. Про це в рамках Московського міжнародного автомобільного форуму розповів президент автоваза Ніколя Мор. При цьому прогноз на 2017 рік він дав не дуже оптимістичний -1,3 млн автомобілів.

Як повідомив Мор, всього в 2016 році на АВТОВАЗі планують виробити трохи більше 420 тис. автомобілів. Ці цифри включають складання автомобілів в Казахстані, а також близько 90 тис. автомобілів, які АВТОВАЗ складе для Renault і Nissan. Таким чином, автомобілів під брендом LADA в 2016 році буде зібрано близько 300 тис.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Крім того, в цьому році компанія планує утримати за собою 20% ринкової частки в сегменті легкових автомобілів.

Перезапуск такого напрямку, як експорт, також стоїть в планах АВТОВАЗу на поточний рік. “У АВТОВАЗу були великі амбіції щодо експорту, але поки вони не здійснилися, – визнав Мор. – Через проблеми з Україною поставки туди припинилися, в Казахстані ж розвивається локальне виробництво. З виходом в Європу ще складніше – там вище технічні вимоги – автомобілі з моторами, які працюють на паливі не нижче рівня «євро-6», а ще логістика, омологация. Є митні та немитні бар’єри”.

Говорячи про собівартість виробництва автомобіля, Мор заявив, що сподівається знизити її на 20%. Цьому повинна допомогти японська стратегія Monozukuri, яка має на увазі, зокрема, економію на матеріалах – наприклад, десь в автомобілі можна буде використовувати пластик замість алюмінію.

Крім того, Мор пообіцяв вивести АВТОВАЗ зі збитків в 2018 році.

За матеріалами Автостат

Back to top button