Невизначеність, пов’язана з Brexit, тисне на британський автопром

Згідно з даними SMMT – британської асоціації виробників і продавців автомобілів, виробництво автомобілів у Великобританії в минулому місяці скоротилося на чотири відсотки. З конвеєрів туманного Альбіону в жовтні зійшло 134 752 машини, що на 5 622 шт. менше, ніж роком раніше.

У SMMT таку ситуацію пов’язують з невизначеністю, що зростає через Brexit.

Жовтневе виробництво для внутрішнього ринку скоротилося на 10,7%, оскільки довіра споживачів і бізнесу продовжувала знижуватися, в той час як обсяг зарубіжних замовлень знизився на 2,6% в результаті підупалого попиту на ключових зовнішніх ринках.

З початку року виробництво автомобілів в Сполученому Королівстві скоротилося на 14,4% до 1 123 926 одиниць, при цьому більшість з них – 80,5% було направлено за кордон, включаючи такі великі ринки як ЄС, США, Китай і Японія. Відвантаження на експорт в порівнянні з минулим роком впало на 15,2 відсотка. І це викликає особливу тривогу у виробників.

Майк Хос, виконавчий директор SMMT, з цього приводу заявив: «Наша конкурентоспроможність на світовому ринку знаходиться під загрозою, і для її збереження галузі необхідно тісно співпрацювати з наступним урядом, з метою забезпечення безперешкодної торгівлі, узгодження нормативних вимог і доступу до робочої сили з інших країн». Також він додав, що доля автомобільної галузі Великобританії, продукція якої поставляється в 160 країн світу, у великій мірі залежить від збереження тісних торговельних відносин з ЄС і преференційної торгівлі з усіма зовнішніми ринками.

Джерело: cardealermagazine.co.uk