Нестача акумуляторів зупиняє виробництво Jaguar I-Pace

У популярного електромобіля Jaguar I-Pace є проблема: у нього закінчилися батареї, пише Укравтопром з посиланням на британську The Times.

Jaguar на тиждень з понеділка наступного тижня зупиняє виробництво свого електричного кросовера на австрійському заводі в Граці, через брак літій-іонних акумуляторів.

Акумулятори для I-Pace поставляються південнокорейським електронним гігантом LG Chem, який виробляє їх на заводі у Вроцлаві, Польща.

Як пише видання, проблеми Jaguar яскраво відображають боротьбу автовиробників, за задоволення зростаючого попиту на електромобілі і скорочення викидів, покладаючись, як показує практика, на досить тендітні ланцюжка поставок.

Це далеко не перший випадок, коли європейські автовиробники стикаються з дефіцитом літій-іонних акумуляторів. Такий досвід вже є у Audi і Mercedes-Benz, які відкладали початок серійного виробництва своїх електромобілів.

Для довідки, в минулому році Jaguar продав близько 18 тис. автомобілів I-Pace і отримав за цю модель головний приз на премії World Car of the Year.

За даними Укравтопром, в Україні в 2019 році власниками цього кросовера стали 148 чол., а автомобіль став найпопулярнішим електрокаром на ринку нових машин з нульовим викидом. У торішніх реєстраціях кожен четвертий новий легковий автомобіль на електротязі був Jaguar I-Pace.