АвторинокНовиниЧитацький зал

Нардепи прийняли в першому читанні законопроекти щодо розмитнення “євроблях”

Сьогодні депутати Верховної Ради на пленарному засіданні підтримали два законопроекти, що пропонують єдиний підхід до розмитнення автомобілів, що в’їхали на територію України до кінця 2020 року з порушеннями митних правил, так званих «євроблях».

Прийняті у першому читанні законопроекти вносять зміни до Податкового і Митного кодексів (№4643-д від 25.01.2021 та №4644-д). Згідно запропонованих змін, митне оформлення євроблях має відбуватись без врахування вартості автомобіля та сплати ввізного мита. Базою оподаткування ПДВ стає виключно акцизний податок. Суму акцизного податку пропонується визначати платникам податку за ставкою, яка залежить від віку транспортного засобу, об’єму двигуна та типу палива.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Як зазначали ініціатори законопроектів, за цією схемою оформлення євробляхи, що ввезена в Україну до 1 січня 2021 року, буде коштувати близько 1000 євро.

Ця схема діятиме протягом 180 днів з дня набрання чинності цих законів.

Також запропоновані зміни зобов’язують Кабінет Міністрів України ініціювати на міжнародному рівні врегулювання питання дистанційного зняття з обліку (реєстрації) транспортних засобів у відповідних реєстраційних органах іноземних держав.

Однак самі «евробляхери» сьогодні на мітингу під будівлею парламенту вимагали прийняття іншого законопроекту – №3704.

Нардепи прийняли в першому читанні законопроекти щодо розмитнення "євроблях"

Back to top button