НовиниСвіт

Напівпровідникова криза: Маск звинуватив Bosch і Renesas у всіх проблемах Tesla

Кілька місяців тому голова Tesla Маск поскаржився на «божевільні труднощі», що спіткали його компанію через проблеми з поставками чіпів. Тепер він вперше назвав імена винних. Як пише Handelsblatt, за його словами, «найбільше проблем» Tesla створили постачальники Bosch і Renesas.

Японський виробник напівпровідникових компонентів Renesas пояснив затримки пожежею, що сталася на його важливому заводі на початку року. Компанії вдалося повністю відновити виробництво мікросхем всього кілька тижнів тому.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

У Bosch вказали на загальносвітовий дефіцит чіпів і відзначили, що «роблять все можливе для підтримки поставок».

Виробники автомобілів і електроніки вже більше року живуть в умовах гострої нестачі напівпровідників. Автовиробникам доводиться скорочувати або зовсім зупиняти виробництво в очікуванні поставок. Так, наприклад, Tesla була змушена на кілька днів зупиняти виробництво Model 3 на заводі в Каліфорнії. Минулого місяця Ford довелося скорочувати і зупиняти виробництво на своїх заводах через брак чіпів.

Bosch зараз будує завод напівпровідників вартістю 1 млрд євро недалеко від Дрездена, що є найбільшою інвестицією компанії за її 130-річну історію. Bosch планує почати поставки чіпів для виробництва автомобілів у вересні – на три місяці раніше, ніж планувалося. Однак, схоже, для Маска і це недостатньо швидко.

Source
thepage.ua
Back to top button