НовиниСвіт

Напівпровідникова криза: Маск звинуватив Bosch і Renesas у всіх проблемах Tesla

Кілька місяців тому голова Tesla Маск поскаржився на «божевільні труднощі», що спіткали його компанію через проблеми з поставками чіпів. Тепер він вперше назвав імена винних. Як пише Handelsblatt, за його словами, «найбільше проблем» Tesla створили постачальники Bosch і Renesas.

Японський виробник напівпровідникових компонентів Renesas пояснив затримки пожежею, що сталася на його важливому заводі на початку року. Компанії вдалося повністю відновити виробництво мікросхем всього кілька тижнів тому.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

У Bosch вказали на загальносвітовий дефіцит чіпів і відзначили, що «роблять все можливе для підтримки поставок».

Виробники автомобілів і електроніки вже більше року живуть в умовах гострої нестачі напівпровідників. Автовиробникам доводиться скорочувати або зовсім зупиняти виробництво в очікуванні поставок. Так, наприклад, Tesla була змушена на кілька днів зупиняти виробництво Model 3 на заводі в Каліфорнії. Минулого місяця Ford довелося скорочувати і зупиняти виробництво на своїх заводах через брак чіпів.

Bosch зараз будує завод напівпровідників вартістю 1 млрд євро недалеко від Дрездена, що є найбільшою інвестицією компанії за її 130-річну історію. Bosch планує почати поставки чіпів для виробництва автомобілів у вересні – на три місяці раніше, ніж планувалося. Однак, схоже, для Маска і це недостатньо швидко.

Source
thepage.ua
Back to top button