Податок на утилізацію транспорту збільшив надходження Бюджету на більш ніж 400 млн. гривень

 

За чотири місяці минулого року, з вересня по грудень, Державний бюджет України отримав понад 400 млн.грн. від сплати екологічного податку за утилізацію транспортних засобів, повідомила прес-служба Міністерства доходів і зборів.

Значну частину цих надходжень – 430 млн.грн. – було забезпечено за рахунок збору при ввезенні транспортних засобів у режимі імпорту.

Більше 5 млн.грн. надійшло від сплати податку при продажу на внутрішньому ринку транспорту, який був виготовлений на митній території України.

Як раніше повідомляло Міндоходов і зборів, незважаючи на побоювання імпортерів, введення утилізаційного збору істотно не вплинуло на кількість ввезеного в Україну автотранспорту, а в листопаді їх ввезення зросло майже вдвічі до попереднього місяця.

Нагадаємо, закон “Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів” набув чинності 8 серпня, закон про внесення змін до Податкового кодексу про сплату екологічного податку – 1 вересня 2013 року.

Базова ставка утилізаційного податку для легкових автомобілів становить 5,5 тис. грн., для решти транспортних засобів – 11 тис. грн.