Світ

Найбільші виробники вантажівок об’єдналися заради електромобілів

Найближчим часом в світі з'явиться відразу два альянсу

За останні кілька днів було оголошено про створення відразу двох великих альянсів виробників важких вантажівок. Обидва об’єднання пов’язані з бажанням спільно розробити електричні моделі.

Першими про створення альянсу оголосили Volvo і Isuzu. Нагадаємо, що мова про головний концерн Volvo, а не про компанії Volvo Cars, яка випускає тільки легкові машини і давно належить китайському концерну Geely.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

До складу Volvo, крім головного марки, входять Renault Trucks, американський автовиробник Mack Trucks, корейський завод екскаваторів, раніше належав Samsung, а також японська марка UD Trucks, раніше відома як Nissan Diesel. У свою чергу Isuzu є найбільшим виробником важких вантажівок в Японії. За умовами угоди UD Trucks переходить до Isuzu.

Через кілька днів з’явилася новина про створення не менше масштабного альянсу. Група Traton, яка належить «Фольксвагену», об’єднується з Hino, яка, в свою чергу, належить «Тойоті». Traton об’єднує європейські марки MAN і Scania, американську Navistar International і бразильську Volkswagen Caminhões e Ônibus, що випускає великовантажні автомобілі та автобуси для Південної Америки.

Обидві угоди обумовлені бажанням об’єднати зусилля в розробці електричних вантажівок і автобусів, а також програмного забезпечення для автомобілів. Різниця в тому, що альянс Traton і Hino намірений займатися не тільки електромобілями на акумуляторах, але і технікою, в якій електрика виходить з водневих паливних осередків.

Після створення, обидва альянсу стають в один ряд з нині найбільшим виробником вантажівок в світі – концерном Daimler. Останній об’єднує марки Mercedes, Freightliner і Mitsubishi Fuso, а також є великим акціонером «КамАЗа».


Back to top button