Новини

Розпочато антисубсидиційне розслідування відносно імпорту автомобілів з Узбекистану

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі почала антисубсидиційне розслідування відносно імпорту легкових автомобілів з Республіки Узбекистан.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Повідомлення про порушення та проведення цього розслідування опубліковано в газеті Урядовий кур’єр.

Розслідування розпочато на підставі скарги галузевої асоціації “Укравтопром”.

У повідомленні зазначається, що в скарзі було наведено достатньо інформації, яка свідчила про те, що узбецькі виробники легкових автомобілів могли отримувати субсидії від уряду Узбекистану і користуватися окремими пільгами таких субсидій.

Протягом періоду дослідження (2015–2017 роки) відбулося значне зростання обсягів імпорту легкових автомобілів походженням з Республіки Узбекистан: в абсолютних показниках – на 760,7%, відносно споживання та виробництва в Україні – на 440,7 % та 957,7 % відповідно; ціни імпорту легкових автомобілів були нижчими від цін легкових автомобілів виробництва підприємств заявника.

Розглянувши скаргу, Комісія прийняла рішення № АС-396/2018/4411-05, згідно з яким порушила антисубсидиційне розслідування щодо імпорту в Україну товару, що має такий опис: легкові автомобілі, що класифікуються згідно з УКТЗЕД за кодом 8703 22 10 00, походженням з Республіки Узбекистан.

Проведення антисубсидиційного розслідування доручено Мінекономрозвитку.

Back to top button