Світ

На Volkswagen завели справу через першоквітневий жарт

Компанії загрожує штраф через маніпуляції котируваннями власних цінних паперів

Першоквітневий жарт «Фольксвагена» став причиною початку розслідування з боку комісії з цінних паперів США. У теорії це може привести до штрафів для американського підрозділу концерну.

Нагадаємо, що Volkswagen жартома перейменував себе в Voltswagen в честь винахідника Алессандро Вольта і одиниці вимірювання напруги електричного струму. Це перейменування пояснювалося новою стратегією переходу на електромобілі.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Проблема в тому, що реліз був випущений не 1 квітня, а за кілька днів до цієї дати. Більш того, компанія офіційно перейменувала себе на американському сайті і в соцмережах. У підсумку в жарт повірили більшість засобів масової інформації.

Вже 31 березня компанія офіційно зізналася, що перейменування було жартом. Однак за ці дні вартість акцій Volkswagen зріс на 12,5 відсотків, а після визнання знизилася знову.

Вже тоді багато аналітиків попереджали, що подібні дії німецького автоконцерну можуть бути розцінені як порушення американського законодавства з цінних паперів. Акції Volkswagen торгуються на європейській біржі, але серед інвесторів багато американців, а їх інтереси зобов’язана захищати та сама Комісія з цінних паперів США.

Яке покарання може загрожувати «Фольксвагену» невідомо, але зазвичай це штраф. Також Комісія має право вимагати відставки керівника американського підрозділу, якому прийшла ідея пожартувати таким чином.

Back to top button