Новини

На дорогах Європи з’явився літаючий автомобіль PAL-V Liberty

Голландська компанія PAL-V повідомила, що її модель Liberty отримала дозвіл від Управління транспортних засобів Нідерландів, яке дозволяє їй переміщатися по дорогах загального користування на території ЄС.

Компанія PAL-V була заснована в 2001 році, а перші прототипи піднялися в повітря в 2012-му. Суха маса машини – 664 кг, максимальна злітна – 910 кг. Liberty може взяти на борт двох чоловік. У наземному режимі він приводиться в рух 100-сильним мотором. При цьому експлуатаційні показники аж ніяк не настільки погані, як можна припустити: на розгін з 0 до 100 км/год витрачається всього 9 секунд, максимальна швидкість обмежена на позначці 160 км/год, а запас ходу складає аж 1315 кілометрів.

На дорогах Європи з'явився літаючий автомобіль PAL-V Liberty

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Для польоту використовується двигун потужністю 200 к.с. В повітрі гвинтокрила машина може розганятися до 180 км/год, хоча комфортна круїзна швидкість дорівнює 140-160 км/год. Дальність польоту залежить від злітної маси і складає 400-500 км. При цьому виробник закладає в ці дані ще і можливість проїхати 100-150 кілометрів після приземлення. Ємність паливного бака – 100 літрів. Заправляти можна бензин від АІ-95 і вище.

На перехід в режим польоту і назад потрібно всього 5-10 хвилин, при цьому не знадобиться навіть спеціальний інструмент. А ще цього ТЗ досить злітної смуги довжиною 330 метрів, так що підійде практично будь-який аеродром. Відзначимо, що поки PAL-V Liberty не може легально підніматися в повітря. Робота з оформлення авіаційного сертифіката європейського агентства з безпеки Easa стартувала в 2015 році, компанія розраховує отримати його у 2022-му. До проведення останніх 150 годин льотних випробувань необхідно заповнити більше 1200 тестових звітів. Після цього почнуться поставки клієнтам.

На дорогах Європи з'явився літаючий автомобіль PAL-V Liberty

За даними PAL-V, компанія вже отримала 30 попередніх замовлень на покупку Liberty. Базовий цінник становить 399 тис. доларів, а за версію Liberty Pioneer Edition, відбиту на знімках, доведеться віддати 599 тис. доларів.


Back to top button