Новини

На автомобільному форумі обговорили перспективи автопрому України


Минулого тижня, після трирічної перерви, відбувся український автомобільний форум, організований британською компанією Strategy Council і асоціацією “Укравтопром”, який зміг зібрати у Львові понад 120 учасників з України, країн ЄС, Азії та США.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Не випадково місцем відновлення діалогу представників автомобільної галузі був обраний Львів. Саме західна Україна демонструє останнім часом інвестиційну активність в області виробництва комплектуючих до автомобілів провідних європейських і азіатських виробників. Найбільші світові виробники автомобільних компонентів відкривають виробничі майданчики для обслуговування своїх глобальних OEM-клієнтів, використовуючи конкурентні переваги західного регіону України.

На Форумі представники українського бізнесу та влади спільно з керівниками регіональних і національних відділень світових виробників автокомпонентів розглянули шляхи розвитку вітчизняної автомобільної промисловості та обмінялися досвідом і думками.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка представив Львівщину як надійний регіон для створення автомобільного кластера.

“На Львівщині є традиція автомобілебудування, високоточної механіки і виробництва, це база, на якій можна отримувати додаткові ресурси, друга важлива річ для розвитку автомобілебудування – це можливості в безперешкодному сприянні владних структур в отриманні дозвільних документів, і третє, без чого не обходиться автомобільна промисловість – це ресурcи, кадри і залучення людської праці, ця система професійно-технічної освіти, яка у нас є”, – підкреслив Олег Синютка.

Секретар комітету з питань промислової політики і підприємництва Верховної Ради України Михайло Хміль звернув увагу учасників Форуму на законопроекти, які сприятимуть розвитку автомобільної індустрії, зокрема що стосуються індустріальних парків.

“Це законопроекти щодо вдосконалення порядку здійснення розрахунків в іноземній валюті, де передбачається скасування обов’язкового продажу валютної виручки при здійсненні зовнішньоекономічних операцій, що вносять зміни до Податкового та Митного кодексів в частині інвестиційних стимулів для учасників індустріальних парків”, – підкреслив Михайло Хміль.

Також учасники форуму подискутували про перспективи розвитку кластерів для виробництва автокомпонентів в Україні та розглянули приклади з практики провідних виробників. Саме розвиток кластерної форми організації виробництва, яка має потужний потенціал для залучення інвестицій, став основним лейтмотивом діалогу.

Світовий авторинок продовжує зростати, деякі регіони демонструють історичні рекорди з продажу. Як наслідок, планка попиту для світового автопрому піднімається, виникають нові можливості для припливу інвестицій в автомобільний сектор, зазначив у своєму виступі президент асоціації автовиробників України Михайло Резнік. «Скористаємося ми цією можливістю для створення нових або розвитку існуючих локальних точок виробництв, – це питання конкурентоспроможності інвестиційного середовища та промислової політики України», зазначив пан Резнік.

Розвиваючи інвестиційну тему, голова правління корпорації «УкрАВТО» Олександр Козіс нагадав, що відсутність стабільних правил на ринку вже призвела до того, що попередня влада упустила можливості так званої «західної хвилі», коли вектор руху інвестицій був спрямований в бік Східної Азії, і чим успішно скористалися практично всі наші сусіди. «Сьогодні йде зворотна хвиля інвестицій – східна, викликана політикою активного просування продукції азіатського автопрому на західні ринки, і буде помилкою не скористатися цим», акцентував пан Козіс.

Хорошим сигналом для української автомобільної галузі стала участь на Форумі представників ЄБРР, Європейської бізнес Асоціації, Міжнародної фінансової корпорації, представників інвест кіл США, які підтвердили високий потенціал України в розвитку її промислової складової.

Підводячи підсумки львівської зустрічі, учасники та організатори Форуму прийшли до думки про необхідність подання колективного звернення до всіх гілок влади про створення ефективної платформи для діалогу бізнесу і влади в частині реалізації можливостей для розвитку автомобільної промисловості в Україні.


Back to top button