Новини

На АвтоКрАЗі проговорилися про обсяги виробництва – ситуація SOS

Єдиний в Україні виробник вантажних автомобілів – «АвтоКрАЗ» наблизився до банкрутства. Про це в інтерв’ю ТелеграфЪ розповів генеральний директор підприємства Роман Черняк.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Один тільки «Ощадбанк» в судах вимагає з «АвтоКрАЗу» 1 млрд. гривень. «Вони нарахували тіло кредиту, плюс штрафи, пеня, втрачена вигода, індекс інфляції – понад мільярд гривень», повідомив керівник заводу. А крім Ощадбанку є ще понад 50 кредиторів, що з’являться, якщо розпочнеться процес банкрутства.

До того ж і тенденції в автовиробництві на підприємстві не додають оптимізму. За словами Романа Черняка, у 2014 році завод випустив тисячу триста вісімдесят вісім вантажівок, з яких 600 одиниць було для потреб силових структур. У 2016-му обсяг виробництва скоротився до 800 штук; нагадаємо, що з серпня 2016 року підприємство припинило публікацію обсягів виробництва автомобілів. У 2017-му виробили вже 629 КрАЗів. Динаміка за 1 півріччя 2018 року поки +5%, але військові замовили тільки близько сотні вантажівок. КрАЗу не просто конкурувати на українському ринку, де навіть державні структури часто закуповують імпортні вантажівки, наголосив пан Черняк.

Щодо питання про основного конкурента на внутрішньому ринку, на АвтоКрАЗі називають білоруський МАЗ. Однак підкреслюють, що це суто лобістський конкурент, бо МАЗ – це виключно викруткова збірка в Україні, що тимчасово присутня на ринку.

Про те, на скільки автомобілі підприємства є українськими, керівник заводу відповів, що загальна криза у промисловості негативно вплинула на ступень локалізації продукції АвтоКрАЗу. Так, за його словами лише модель 7634 на 70% українська. Якщо брати більш легкі моделі, де питому вагу займає двигун і коробка передач, то на сьогодні цей показник буде 45%.


Back to top button