НовиниСвіт

Moody’s поліпшило прогноз по світовій автомобільній промисловості

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service (Moody’s) поліпшило прогноз по світовій автомобільній промисловості до стабільного з негативного на тлі очікуваного відновлення продажів, йдеться в релізі агентства.

В опублікованій доповіді наголошується, що різке падіння продажів легкових автомобілів в результаті пандемії коронавірусу досягає мінімального порога. Агентство очікує, що продажі різко виростуть протягом наступних 12-18 місяців.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

“Стабільний прогноз для світової автомобільної промисловості відображає зростання продажів до 2021 року з триваючим, але повільним зростанням до 2023 року. Проте, поставки автомобілів не повернуться до допандеміческому рівню до середини десятиліття”, – зазначив старший віце-президент Moody’s Брюс Кларк, чиї слова наводяться в повідомленні.

Експерт зазначив, що нинішній спад продажів значно гірше, ніж падіння 2009 року. Аналітики Moody’s очікують, що світові поставки легкових автомобілів впадуть на 19% в поточному році, до приблизно 73 мільйонів, а потім виростуть до 80 мільйонів в 2021 році. У період з 2007 по 2009 рік поставки впали на 11%, а в 2010 році знову досягли рекордного рівня.

На думку агентства, падіння попиту, пов’язане з коронавірусом і подальшої рецесією, зробило додатковий тиск на галузь в сукупності з зусиллями автовиробників по реструктуризації і модернізації. Зниження доходів є тягарем для компаній, що інвестують у виробництво електромобілів з низьким рівнем викидів. “Тим не менше ліквідність автовиробників висока, і її має вистачити, щоб подолати поточні стреси”, – наголошується в доповіді.

Back to top button