Новини

МКМТ припинила антисубсидиційне розслідування щодо імпорту узбецьких автомобілів

В Мінекономрозвитку України 3 грудня 2018 року відбулося засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (далі – МКМТ), яка ухвалила рішення про припинення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну нових легкових автомобілів походженням з Узбекистану.

Нагадаємо, що 7 травня Мінекономрозвитку було направлено звернення від Асоціації українських автомобілевиробників “Укравтопром”, від імені ПрАТ “Запорізький автомобільний завод” та ПрАТ “Єврокар”. За інформацією українських автовиробників, Уряд Узбекистану субсидував національних виробників легкових автомобілів, що ставило в нерівні конкурентні умови представників українського автопрому.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

МКМТ 3 жовтня 2018 року розпочала антисубсидиційне розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з Узбекистану з метою дослідження ситуації.

В ході розслідування Посольство Республіки Узбекистан в Україні надало офіційні роз’яснення: згідно з Постановою Президента Республіки Узбекистан від 21.08.2008 №ПП-800 «Про створення підприємства з іноземними інвестиціями» (ЗАТ «Дженерал Моторс Узбекистан»), узбецьким виробникам до кінця 2017 року надавались пільги,  які,  починаючи з 2018 року, вже не діють.

До того ж, порівняно з 2017 роком у 2018 році частка узбецьких автомобілів у загальному імпорті скоротилася з 20,3 % до 9 %, а останні місяці 2018 року імпорт з Узбекистану практично відсутній.

Ґрунтуючись на цьому, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі встановила, що застосування компенсаційних заходів не є необхідним, а також ухвалила рішення про припинення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з Республіки Узбекистан без застосування заходів.

За матеріалами: me.gov.ua


Back to top button