НовиниСвіт

Міжнародне енергетичне агентство закликало до 2035 року відмовитися від авто з бензиновими двигунами

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) закликало країни до 2035 року відмовитися від машин з бензиновими двигунами.

Як йдеться в доповіді організації, це допоможе досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року і утримати глобальне зростання температур на позначці 1,5° C, як зазначено у Паризькій угоді з клімату, яка набрала чинності ще у 2016 році.

МЕА також закликало країни негайно відмовитися від нових проєктів нафтогазового сектору та припинити будівництво ТЕЦ.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Крім відмови від нафти і газу та переходу на електромобілі, країнам необхідно забезпечити зростання сонячної і вітрової енергії у чотири рази. Для цього, за оцінками агентства, урядам доведеться збільшити інвестиції у відновлювану енергетику більше ніж удвічі – до $5 трлн.

«У людства все ще є можливість досягти нульових викидів, але зусилля, які для цього будуть потрібні – можливо, найбільший виклик, з яким коли-небудь стикалося людство, – відзначає виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль. – Світові потрібні рішучі дії, підкріплені широкою міжнародною співпрацею».

При цьому навіть якщо уряди країн виконають всі зобов’язання щодо клімату, які вони дали у рамках Паризької угоди, цього буде недостатньо, щоб утримати глобальне підвищення температур на допустимому рівні, вказано у доповіді.

Втім, поки що далеко не всі країни виконують вже дані раніше обіцянки, констатують в організації. «Все більше урядів по всьому світу беруть на себе зобов’язання про нульові викиди, – заявив Фатіх Бірол у розмові з The New York Times. – Однак між риторикою і реальністю все ще залишається великий розрив».

Звіти та прогнози МЕА часто використовуються енергетичними компаніями та інвесторами в якості основи для довгострокового планування.

У лютому 2020 року до Паризької угоди з клімату, яка набрала чинності у 2016 році, повернулися США.

Source
cikavosti.com
Back to top button