Світове автовиробництво за дев’ять місяців становило 66,2 млн. одиниць

Згідно з даними Міжнародної організації виробників автомобілів (ОІСА) за підсумками трьох кварталів світове виробництво автотранспортних засобів зменшилось на 0,3%.

З січня по вересень у 43 країнах виготовлено 66,2 млн. одиниць автотранспорту, що на 200 тис. менше, ніж за аналогічний період 2014 року.

Більш за все було виготовлено легкових автомобілів – майже 50 млн.шт. Такий показник на 0,3% менше результату річної давнини.

Легких комерційних авто було виготовлено 13,6 млн. од., або на 2% більше ніж за той самий період минулого року.

Обсяг світового виробництва важких вантажівок становив 2,5 млн. од. (-10%).

Однак варто відзначити, що з 2011 року за рішенням ЄС європейські виробники не публікують дані щодо виробництва важкої комерційної техніки.

Кількість виготовлених автобусів за 9 місяців знизилась до 238 тисяч. Це на 0,6% менше за минулорічний показник.

Загальна негативна динаміка була сформована падінням обсягів виробництва у Східній Азії (-1,6%) та Південній Америці (-19%).

В той же час виробництво в ЄС продемонструвало ріст у 5%, в країнах NAFTA загальний результат у порівнянні з минулим роком покращився на 3%, автовиробництво на Африканському континенті збільшилось на 15%.

Лідером з виробництва залишається Китайська Народна Республіка, в якій було виготовлено 17 091 606 одиниць автотранспортних засобів.