Мінськ збільшує ставки утилізаційного збору

З 4 лютого 2016 року в Республіці Білорусь різко збільшується утилізаційний збір, передбачений при ввезенні автомобіля в країну.

Згідно з постановою Мінфіну Республіки Білорусь від 30 січня, з 4 лютого 2016 року ставка по утильзбору для фізосіб з 4 лютого збільшиться в 8,25 рази, а для юросіб – в 1,65 рази. Такими заходами уряд Білорусі вирішив підтримати місцевих дилерів, оскільки багато з їх потенційних клієнтів привозять автомобілі з сусідньої Росії самостійно.

Згідно з даними аналітичного агентства «АВТОСТАТ», всього в 2015 році в Республіці Білорусь було зареєстровано 50 тис. нових легкових автомобілів. За оцінкою експертів, тільки половина з них була продана офіційними дилерами.

Через різницю курсів валют купувати автомобіль в Росії жителям Білорусі (так само, як і Казахстану) до недавнього часу було вигідніше. Митний простір Росії і Білорусії єдиний, ціни на нові автомобілі залежать від курсу валют. У Білорусії 1 долар США дорівнює 21,5 білоруського рубля, тоді як у Росії вартість одного долара вже досягла 76 рублів. Таким чином, купуючи долари у себе, білоруси могли вигідно зіграти на різниці і в Росії придбати автомобіль навіть класом вище, ніж могли б собі дозволити у себе в країні.

Дилери допускають, що, незважаючи на підвищення ставок утильзбору, найближчим часом білоруси продовжать купувати автомобілі в Росії, вказуючи, що курс долара продовжує повзти вгору, а різниця між покупкою в РБ і РФ все ще дуже велика.

 

За матеріалами АВТОСТАТ