ДайджестНовини

Мінінфраструктури відтермінує деякі вимоги щодо відповідності конструкції автотранспорту

Мінінфраструктури України оприлюднило проект наказу «Про затвердження Змін до Порядку затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання». Метою цього проєкту є відтермінування вступу в дію деяких поправок до Правил ЄЕК ООН, запровадження нових Правил ЄЕК ООН.

У відомстві цю ініціативу пояснюють тим, що Законом України № 313-IX до 01 січня 2025 року було відтерміновано ввезення транспортних засобів за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня ЄВРО-6. Водночас діючий Порядок затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання залишився без змін і його вимоги, що мають вступити в дію з 2022 року не дозволять пройти процедуру оцінки відповідності та реалізуватися в Україні автомобілям, що не відповідають еко нормам ЄВРО-6, у зв’язку з тим, що вимоги до конструкції транспортних засобів застосовувалися разом із вимогами щодо відповідності екологічним нормам.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Проєктом акта передбачено відтермінування до 01 січня 2025 року вступу в дію деяких вимог щодо відповідності конструкції колісних транспортних засобів новим серіям поправок до Правил ЄЕК ООН, зокрема, щодо ременів безпеки, пристроїв освітлення та світлової сигналізації, дзеркал заднього виду та інше; запровадження вимог до колісних транспортних засобів, які працюють на водні, а також приведення Порядку затвердження у відповідність до Класифікації колісних транспортних засобів.

Реалізація акта дасть змогу забезпечити стабільну роботу ринку виробництва та імпорту колісних транспортних засобів в Україні, впевненні у Міністерстві.

Back to top button