Мінінфраструктури обіцяє знизити ціни на електромобілі

Електромобілі для населення України можуть подешевшати більш ніж на 40%, якщо буде прийнятий необхідний законопроект, повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Як повідомила прес-служба Мінінфраструктури, мова про це йшла в ході зустрічі робочої групи, що відбулася наприкінці минулого тижня, яка працює над заходами щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні, пише Інтерфакс-Україна.

Так, під час заходу презентували робочу версію законопроекту, який був розроблений Міністерством інфраструктури спільно з народними депутатами та представниками ринку.

Законопроект передбачає заходи зі стимулювання попиту на електричний транспорт, створення сприятливих умов для залучення стратегічних інвесторів і розвитку національного виробництва, поліпшення бізнес-клімату для малого та середнього бізнесу в сфері пасажирських перевезень, розвиток інфраструктури і підвищення комфорту володіння електричним транспортом.

У презентації міністра містилися ініціативи до 1 січня 2021 року звільнити ввезення електромобілів від сплати ПДВ, що знизить вартість електрокара на 16,8%; звільнити від сплати реєстраційного збору в ПФ при першій реєстрації до 1 січня 2021 року (ще мінус 4,8% вартості) і до тієї ж дати – звільнити від сплати акцизу, що знизить вартість авто на EUR109.

Read...  ГАЗ вийде на ринки Азії з В'єтнаму
Read...  Підсумки пільгового розмитнення євроблях

При виробництві українських електромобілів також пропонувалося до 1 січня 2028 року звільнити продаж електромобілів від сплати ПДВ, до 1 січня 2021 року від сплати реєстраційного збору в ПФ при першій реєстрації, такі ж, як і по імпорту, пропонуються і підсилюючі заходи, проте вони доповнені пунктами: встановлення нульового мита на імпорт комплектуючих до електромобілів, установка 180 днів відстрочки сплати ПДВ на імпорт комплектуючих та введення пільгової ставки податку на землю для виробників електромобілів до 1 січня 2028 року.

Join social networks

3,697FansLike
1,728FollowersFollow