НовиниСвіт

Мільярди євро будуть мобілізовані на перепідготовку зайнятих в автопромі Євросоюзу

Глобальні трансформації, перед якими стоїть автомобільна індустрія, мотивують європейських автовиробників та їх партнерів об’єднати зусилля в сфері перепідготовки та підвищення кваліфікації зайнятих в автовиробництві. Предметом такої співпраці є щорічне навчання не менше п’яти відсотків працюючих в галузі, з метою озброїти мільйони співробітників навичками завтрашнього дня. Конкретно це означає, що щорічно приблизно 700 000 співробітникам буде надана можливість для перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Європейська автомобільна промисловість зараз переживає серйозні перетворення, які мають значний вплив на життя 14,6 млн європейців, зайнятих в автомобільному ланцюжку створення вартості, йдеться в заяві генерального директора ACEA Еріка-Марка Уітема (Eric-Mark Huitema).

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

«Звичайно, ми все ще не отямилися від короткострокового шоку, викликаного пандемією COVID-19, що привів до тимчасових звільнень, схемам відпусток і скорочення робочого часу. Однак в довгостроковій перспективі ми бачимо більш серйозні проблеми, які будуть викликані переходом до вуглецево-нейтральної мобільності і цифровизацией автомобільного транспорту в Європі», підкреслив Уітема.

На думку керівника ACEA, рішення цих проблем ставить автомобільну промисловість на найбільший технологічний поворот в її історії, що вплине на всю європейську автомобільну екосистему: від малих і середніх підприємств до найбільших виробників, постачальників і дилерів до майстерень з технічного обслуговування і ремонту.

Такі структурні зміни в ДНК галузі чинитимуть значний вплив на персонал і навички, необхідні для співробітників. Як наслідок деякі види професій в індустрії, ймовірно, зникнуть в середньостроковій перспективі, і в той же час галузь буде мати гостру потребу в кваліфікованому персоналі з абсолютно новими профілями навичок, переконані в АСЕА. Ситуація, що склалася вимагає від автопрому ЄС негайної адаптації та активізації в частині навчання та освіти.

Згідно з розрахунками PricewaterhouseCoopers, заснованим на середніх інвестиціях в розмірі 10 000 євро на одного співробітника, на перепідготовку зайнятих в автопромі Євросоюзу буде потрібно близько 7 мільярдів євро. Однак такі інвестиції принесуть користь не тільки роботодавцям, але також дозволять заощадити на допомозі по безробіттю і отримати більше соціальних та податкових надходжень. Фактично, згідно з тим же дослідженням, кожен євро, вкладений у підвищення кваліфікації, принесе суспільству від двох до п’яти євро економії.

Source
ACEA

Back to top button