НовиниЧитацький зал

Мільярд євро витратить Porsche щоб зменшити вуглецевий слід

До 2030 року інвестиції німецького автовиробника Porsche AG в декарбонізацію перевищать один мільярд євро. Компанія витратить ці гроші на установку вітрогенераторів, сонячну енергетику, виробництво синтетичного палива та інші заходи по боротьбі зі змінами клімату. За словами глави Porsche Олівера Блюма, вони не мають наміру купувати квоти в інших виробників, і спробують уникнути викидів вуглекислого газу, там де це можливо.

Мільярд євро витратить Porsche щоб зменшити вуглецевий слід

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

На сьогодні вже обидва німецькі заводи Porsche стали CO₂-нейтральними та працюють на енергії з поновлюваних джерел і біогазі. Наступним кроком автовиробника стане збільшення екологічної відповідальності постачальників, особливо тих, що випускають батареї для електромобілів. У найближче десятиліття вони також перейдуть на «зелену» енергетику, а в акумуляторах скоротиться кількість забруднюючих речовин, таких як кобальт.

Мільярд євро витратить Porsche щоб зменшити вуглецевий слід

Вже зараз Porsche може похвалитися тим, що виробництво Taycan в Цуффенхаузені з самого початку було з нейтральним викидом CO₂, а з 2020 року такий підхід практикується у виробництві моделей 911 і 718.

На етапі проектування нових моделей в Porsche акцентуються на таких аспектах, як полегшення конструкції, аеродинаміці та можливість переробки відходів. Весь процес виробництва збудований так, щоб він йшов з мінімальним споживанням енергії. Так, в обшивці дверей використовується відновлювальна сировина, а для покриття підлоги застосовується волокно, отримане в результаті переробки старих рибальських сіток.

У компанії підкреслюють, що для неї важливий цілісний підхід – враховуються не тільки викиди від власного виробництва, а й весь життєвий цикл автомобіля, від виробництва матеріалів до переробки.

Back to top button