Технології

Michelin буде випускати екологічно чисті шини з соломи і рисового лушпиння

Повністю екологічні покришки з'являться до 2050 року

Компанія Michelin оголосила про плани розробити інноваційну технологію виробництва екологічно чистих покришок. За задумом фахівців, при виготовленні шин інженери будуть застосовувати як перероблений пластик, так і вторинні відходи, включаючи рисову лушпиння і кукурудзяну солому.

На даний момент основними компонентами, які використовують при створенні покришок є каучуки, одержувані з нафти. В їх основі лежить синтетичний полімер – бутадієн, який забезпечує надійне зчеплення і опір прослизанню на мокрій дорозі, а також є стійким до стирання матеріалом. За статистикою, сучасна шина на 24% складається з нафтових полімерів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Фахівці Michelin розглядають можливість замінити синтетичний матеріал переробленим пластиком, що одержуються з пакувальних матеріалів і тари із пластику. Крім того, при створенні нового покоління покришок інженери планують використовувати природну біомасу. Зокрема, в виробничих процесах будуть застосовувати відходи деревного виробництва, рисову лушпиння, а також кукурудзяну солому. За задумом експертів, подібні технології дозволять до 2050 року створювати повністю екологічні шини без шкоди для навколишнього середовища.

Ще одним проектом, який припаде до душі «зеленим» активістам, стане завод вторинної переробки покришок, який Michelin спільно зі шведською фірмою Enviro розгорне на території Чилі. Потужностей інноваційного підприємства буде досить, щоб переробляти до 30 тисяч тонн покришок в рік, що становить близько 60 відсотків усіх шин, що здаються місцевими жителями в утилізацію. Очікується, що нове підприємство, в яке обидві компанії інвестують близько 30 мільйонів доларів (приблизно 2,2 мільярда рублів за поточним курсом) побудують в Південній Америці в 2023 році.

Back to top button