Світ

Mercedes запустив виробництво EQS, але відмовився «вбивати» ДВЗ

Компанія вирішила дати бензиновим і дизельним двигунам можливість померти природною смертю

Концерн Daimler оголосив про запуск виробництва нового флагманського електричного седана Mercedes-Benz EQS і опублікував кілька фотографій з його складальної лінії. По суті це перший електромобіль, створений компанією з нуля, а не перероблений з бензинового аналога.

Проте цікаво те, що випускається EQS на тому ж конвеєрі «Фабрики 56» в німецькому Зиндельфингенє, де роблять і седани S-класу з двигунами внутрішнього згоряння. Це наводить на думки про те, що у цих двох машин технологічно набагато більше спільного, ніж здається на початку.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Майже в той же час, коли відбувся запуск виробництва EQS, глава Daimler Ола Калленіус виступав на форумі, організованому Financial Times. Там він підтвердив, що Mercedes-Benz не стане відмовлятися від двигунів внутрішнього згоряння «до настання їх природної смерті».

За словами Калленіуса, розробка нових поколінь бензинових двигунів його концерном припинена. Однак вже запущені у виробництво мотори продовжать модернізуватися і залишаться в модельній гаммі до тих пір, поки на машини з такими силовими установками хоч десь буде попит.

Нагадаємо, що раніше про припинення роботи над новими ДВЗ заявили в Audi і в Volvo. Шведи пізніше пообіцяли і зовсім повністю перейти на електромобілі. Те ж рішення прийняли в Jaguar і Bentley. У той же час в BMW заявили, що мають намір розвивати електромобілі з ДВЗ і з електроприводом паралельно.

Back to top button