Моделі

Mercedes допоможе Aston Martin електрифікуватися

Британські преміальні автомобілі будуть оснащуватися німецькими силовими установками.

Британська компанія Aston Martin домовилася з Mercedes-Benz про постачання силових установок, включаючи гібридні і повністю електричні, для всіх нових моделей як мінімум до 2027 року. За це Aston Martin розплатиться з Mercedes власними акціями.

Співпраця Aston Martin і Mercedes почалося кілька років тому. Німці отримали 5% акцій британської компанії і стали поставляти їй мотори V8. Однак в ході збільшення числа акцій Aston Martin, частка Mercedes знизилася до 2,6%. В результаті нової угоди вона зросте до 20%.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Спочатку в Aston Martin планували самостійно розробляти електричні силові установки. Однак в останні роки компанія зіткнулася з серйозними фінансовими проблемами. Порятунок прийшов від канадського бізнесмена Лоуренса Стролла, власника команди Racing Point в Формулі 1.

Стролла, однак, відразу заморозив витрати на розробку електромобілів, зазначивши, що у Aston Martin зараз просто немає на це грошей. Тепер, завдяки угоді з Mercedes, компанія зможе все ж випустити повністю електричні моделі.

У Mercedes вже в наступному році вийде електромобіль EQS, який стане першою моделлю марки, побудованої на новій, повністю електричної платформі. В 2025 році повинна з’явитися друга електрична платформа, на цей раз для компактних моделей Mercedes. Нарешті, за чутками Mercedes хоче розробити і окрему, повністю електричну архітектуру для спорткарів.

Нова угода дозволить Aston Martin отримати доступ до всіх цих технологій. Раніше британська компанія планувала випускати люксові електромобілі під своїм брендом Lagonda.

Back to top button