Світ

Mercedes-Benz затримає поставки автомобілів більш ніж на рік

Компанія Mercedes-Benz через глобальний дефіцит мікроелектроніки змушена збільшити термін очікування замовлених клієнтами автомобілів. «Попит на Mercedes-Benz величезний і в той же час, на жаль, існують серйозні обмеження. Для окремих моделей час очікування більше, ніж хотілося б – в деяких випадках більше року», – повідомив агентству Reuters глава Mercedes-Benz Ола Калленіус. На його думку, брак мікросхем навряд чи завершиться до 2023 року.

Як повідомлялося раніше, концерн Daimler, якому належить Mercedes-Benz, і компанія BMW будуть обмежувати обсяги поставок автомобілів, навіть коли дефіцит електронних компонентів закінчиться. За даними газети Financial Times, завдяки цьому вони зможуть зберігати високі ціни на свою продукцію, які вдалося встановити під час пандемії. Попит перевищив пропозицію, і клієнти виявилися готові платити більше, навіть отримуючи автомобілі з затримкою.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

За словами фінансового директора Daimler Гаральда Вільгельма, концерн збирається і далі обмежувати поставки машин, навіть коли дефіцит електронних компонентів піде в минуле. Разом з тим концерн буде формувати ще більш «люксовий» імідж підконтрольних марок.

Відмова від звичної 15-відсоткової знижки на основних ринках уже привів до поліпшення фінансових показників Daimler. Так, у другому кварталі 2021 року Mercedes-Benz збільшив рентабельність до 12,2%. За той же період 2018 року, ще до дизельних скандалів і пандемії, вона склала 8,4%.

Back to top button