Світ

Mercedes-Benz втрачає активи на 2 мільярди євро в Росії

Німецький виробник Mercedes-Benz має активи на суму 2 мільярди євро, які перебувають під серйозною загрозою через напад Росії на Україну, повідомляє Reuters.

Після вторгнення в Україну майже всі західні компанії припинили свою діяльність у Росії, що спонукало місцеву владу оголосити про націоналізацію свого майна, зокрема заводів та обладнання. Mercedes попереджає, що війна пов’язана з іншими ризиками, від перебоїв із постачанням до кібератак, і що ситуацію може посилити “потенційна експропріація активів російських дочірніх компаній”.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Раніше високопоставлений член правлячої партії «Єдина Росія» запропонував ухвалити закон про націоналізацію виробничих потужностей «компаній, які заявили про вихід та закриття виробництва в Росії» під час теракту в Україні. Багато з цих компаній мають зобов’язання перед банками, причому Mercedes перевищує один мільярд євро, на який штаб-квартира у Штутгарті видала глобальну гарантію.

На думку найбагатшої людини Росії, мільярдера Володимира Потаніна, який є президентом гіганта «Норільський нікель», такі дії влади матимуть зворотний ефект і повернуть країну на 100 років тому.

«Наслідками цього стане глобальна недовіра до Росії з боку інвесторів, яка триватиме десятиліття. Понад те, рішення підприємств про звільнення носять емоційний характері і зумовлені безпрецедентним тиском ними із боку громадської думки там. Ймовірно, вони повернуться, і особисто я залишив би таку можливість відчиненими, а не зачиняв би двері», — прокоментував Потанін.

Росія вже заборонила експорт понад 200 товарів, у тому числі автомобілів, до країн, які, за її словами, «вчинили проти неї недружні дії». Цей крок швидко спонукав великих виробників, таких як Stellantis і Hyundai, які до цих пір були серед компаній, що вагаються, призупинити свою діяльність в країні до подальшого повідомлення.

Back to top button