ДайджестНовиниСвітТехнології

Mercedes-Benz та Luminar спільно розроблять технології автономного водіння

Німецький виробник автомобілів преміального класу Mercedes-Benz співпрацюватиме з виробником датчиків для безпілотних автомобілів Luminar Technologies Inc (LAZR.O), з метою забезпечення своїх автомобілів наступного покоління системою повністю автоматизованого водіння на дорогах, повідомив засновник Luminar.

Автономність автомобіля «справді стає мейнстримом з Mercedes», заявив генеральний директор Luminar Остін Рассел, не розкриваючи термінів впровадження цієї технології в автомобілі Mercedes.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

При цьому він наголосив, що будуть розроблені справжні можливості автономності, у тому числі з підвищенням ступеня безпеки за рахунок удосконалення автоматичного гальмування.

І в цьому питанні велика ставка буде зроблена на масове виробництво надійних лідарів, які використовують імпульси лазерного випромінювання для вимірювання відстані між датчиком та цільовим об’єктом.

До речі, Тесла уникає використання лідарів у своїх автомобілях. «Лідар – це втрата часу. Усі, хто покладаються на лідер, приречені. Дорогі датчики не потрібні», свого часу пояснив позицію компанії Ілон Маск.

Нагадаємо, у грудні 2021 року Mercedes-Benz став першим автовиробником, що отримав схвалення своєї системи автоматизованого водіння рівня SAE 3. Цей автопілот не робить автомобіль повністю автономним, але є однією з найпросунутіших систем у цій галузі. Система, що отримала назву DRIVE PILOT буде доступна на автомобілях Mercedes-Benz S-класу та EQS вже цього року.

Back to top button