Мексика – перспективний майданчик для автопрому

Мексика стає одним з найпривабливіших у світі центрів розвитку автопрому, куди переносять своє виробництво все більше провідних компаній галузі. За прогнозами, цього року усередині країни буде продано 1.06 млн. автомобілів, що на 10% нижче показників не дуже вдалого 2005 року, коли було реалізовано 1.15 млн. авто. Іншими словами, це всього лише один автомобіль на 150 мексиканців, тоді як в Америці один автомобіль доводиться на 20 американців.

Nissan, найбільший японський автовиробник, цього тижня відкриває автоскладальний комплекс в місті Агуаськальентес. Із запуском нового заводу, другого в Агуаськальентес і третього в Мексиці, Nissan сподівається збільшити виробництво до 1 млн. автомобілів до 2016 року, 70% яких будуть експортуватися.

Nissan не єдиний автогігант, що робить ставку на Мексику. BMW планує почати збірку автомобілів в країні в 2017 році. Ще один німецький концерн, Volkswagen, відкрив на початку цього року завод по виробництву двигунів в Сілао, інвестувавши у нього 550 млн. дол. За підрахунками компанії, він щорічний випуск може сягнути близько 550 тис. моторів. Компанія має намір вкласти в нього ще 118 млн. дол. Крім того, в 2016 році в Сан-Хосе-Чьяпа відкриється новий складальний завод компанії Audi, що належить Volkswagen. General Motors, який вже має своє виробництво в країні, збирається інвестувати ще 700 млн. доларів. Збільшити свої виробничі потужності в Мексиці також збираються Honda і Mazda. Цього року в країні випустять в цілому 3,15 млн автомобілів. Це 19% всіх автомобілів, вироблених в Північній Америці.

Чим же так приваблює Мексика автовиробників? Основним чинником є недорога робоча сила. Заробітна плата робітника на автозаводі – 10 дол. на годину. Це багато за мексиканськими мірками, хоча і складає всього лише 20% від зарплати робітника в сусідній Америці.

Вигідне місце розташування, а саме близькість до найбільшого автомобільного ринку також є виграшною для Мексики і привело до різкого підйому продажів в країни Латинської і Південної Америки.

Як наслідок, Мексика займає восьме місце в світі по виробництву автомобілів і швидше за все, скоро підніметься на сьоме, а також четверте місце серед  експортерів легкових машин після Німеччини, Південної Кореї і Японії.