Технології

Маск оголосив про запуск повноцінного автопілота. Але не все так просто

Нову функцію протестує обмежена кількість обраних власників електрокарів Tesla.

Починаючи з вівторка на цьому тижні у деяких досвідчених власників електромобілів Tesla активізувалася функція Full Self-Driving Beta. Це в своєму твіттері підтвердив глава компанії Ілон Маск.

Маск оголосив про запуск повноцінного автопілота. Але не все так просто

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Full Self-Driving можна перевести як «повністю самостійний рух автомобіля». Поки невідомо, що насправді може нова система. Маск лише підтвердив, що в бета-версії автопілот буде водити машину максимально повільно і гранично акуратно.

Раніше повідомлялося, що Tesla готує глобальне оновлення програмного коду автопілота, в результаті чого електроніка зможе оцінювати дорожню ситуацію не в двомірному, а в чотиривимірному просторі.

Відповідно до загальноприйнятої класифікації, існує шість рівнів автономності від нульового до п’ятого. До сих пір автопілот «Тесли» міг претендувати лише на третій рівень, залишаючись помічником водія, а не його повноцінною заміною.

Найімовірніше під Full Self-Driving Маск розуміє четвертий рівень автопілота, який все ж не можна назвати повноцінним. У ньому автомобіль дійсно може їхати самостійно, але під контролем водія, готового в будь-який момент взяти керування на себе. Зокрема, автопілоту дозволяється передавати управління людині в складних дорожніх умовах, наприклад, коли через снігопад стає не видно розмітки.

Раніше, ще минулого літа сам Маск хвалився, що на бета-версії системи на його власному електрокарі він сам вже може доїхати від будинку до офісу майже не втручаючись в управління. З великою натяжкою це можна вважати автопілотом четвертого рівня.

Нагадаємо, що п’ятим рівнем автономності, який і є насправді повноцінним автопілотом, машина позбавлена ​​органів управління і може пересуватися самостійно у всіх ситуаціях, з якими могла би впоратися людина.

За якими саме критеріями відбирались бета-користувачі не зовсім ясно. Сподіваємося, що найближчим часом хтось із них поділиться своїми враженнями від нової системи.


Back to top button