Технології

Маск: Фургон Tesla отримає розкладний дах з сонячними панелями

Така конструкція дозволить заряджатися на 50 кілометрів на день

Глава компанії Tesla Ілон Маск останнім часом все частіше говорить про те, що його компанії в доступному для огляду майбутньому належить зробити комерційний фургон. Він знову повернувся до цієї теми, будучи гостем популярного подкасту Джо Рогана.

Маск згадав про фургон в контексті встановлення сонячних панелей на даху електромобілів. За його словами, тільки в фургоні це може мати сенс, тому що площа його даху максимальна.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Однак навіть даху такої великої машини виявиться недостатньо, так що розумним буде зробити розкладні на час стоянки сонячні батареї. До того ж вони забезпечать навіс від сонця навколо машини. У цьому випадку за день простою батарея зможе заряджатися достатньою енергією для подолання 50 кілометрів.

«Відмінна штука на випадок апокаліпсису, коли пропаде електрика», – пожартував Маск.

В погожий день на один квадратний метр земної поверхні припадає приблизно один кіловат сонячної енергії. Сучасні фотоелементи мають ККД близький до 20%. Таким чином, при довжині даху фургона, припустимо, п’ять метрів і шириною в два метри на неї припадає 10 кіловат енергії, з яких 2 можливо перетворити в електрику.

Потроївши площа даху за рахунок розкладних панелей можна отримати зарядний струм потужністю до 6 кіловат. Це трохи менше, ніж якщо заряджатися від звичайної 220-вольтової 32-амперної розетки.

Back to top button